Keď wellness, tak wellness

Zadanie tejto realizácie bolo, aby kúpeľňa bola miestom na oddych. Aby to bol wellness. Kúpeľňa sa nachádza v bytovom dome. Nie je najmenšia, ale potrebujeme zmeniť dispozíciu.

Kompromis je nevyhnutný. Chodba do tvaru L nie je celkom využitá, takže ničomu neprekáža, keď si z nej ukrojíme. Chodba je postačujúca a získali sme priestor pre naozaj luxusnú kúpeľňu. Dokonca sa nám pod veľký pult s umývadlom vojde aj práčka so sušičkou. Na steny sme použili obklad v dekóre betónu a na stenu pri dverách sme nainštalovali veľkoplošný obklad. Oteplili sme to vinylovou podlahou v dizajne dreva. Vaňu sme zvolili jednoduchú, ale podčiarkli sme ju LED podsvietením s RGB. Tým sme dosiahli wellness efekt. Kombinácia efektov a farieb, je úžasná. Výklenok v stene, kde bolo pôvodne umývadlo sme využili ako úložný priestor. Dvierka skrine sú vstavané. Skriňa nenarúša priestor, je jeho súčasťou. Riešenie wc s geberitom bolo z technického hľadiska náročné. Preto sme sa rozhodli pre klasické wc. Určite nie je v priestore rušivé. Práve naopak.

Aby sme podčiarkli wellness atmosféru, zaostrili sme ešte na detaily. Textil v kúpeľni sme zvolili vo forme plisé roletiek, ktoré sme použili na okná. Plisé je od rakúskej firmy LEHA. Kvalita látky ale aj farebnosť urobili na oknách svoje. K tomu farebne ladí veľké zrkadlo v drevenom ráme s patinou nad umývadlom. A čerešničkou bol zrkadlový luster s kryštálom a dizajnový ventilátor podsvietený LED.

Aj keď to bolo pri realizácií o hľadaní kompromisov a riešení, ktoré nastali počas procesu, výsledok stál za to.

Veľké ďakujem patrí majiteľke pani Nataške. Samozrejme aj našim chlapcom murárom, vodárom, elektrikárom a nakoniec stolárovi Milankovi, ktorý to musel celé dotvoriť.

Mohlo by vás zaujímať

Čalún v predsieni

Čalún v predsieni

Čalún je opäť v kurze. Čalún ponúka široké uplatnenie v interiéri, nie len ako klasický sedací nábytok. Dá sa použiť...

Riešenia kuchýň

Riešenia kuchýň

V tomto článku Vám chceme ukázať ako sa dá pracovať s priestorom kuchyne. Kuchyňa je určite najdôležitejšia časť...

Riešenia obývacej izby.

Riešenia obývacej izby.

Keď povieme obývacia izba alebo proste obývačka, každý si predstaví priestor na svoj relax, oddych, čas strávený v...