Riešenia kuchýň

V tomto článku Vám chceme ukázať ako sa dá pracovať s priestorom kuchyne. Kuchyňa je určite najdôležitejšia časť každého domova. Tu sa stretáva rodina, tu trávime väčšiu časť dňa, tu má mať všetko svoje miesto.

Z našej skúsenosti vieme. že väčšina klientov kladie dôraz práve na tento priestor. Preto sme sa rozhodli previesť Vás kráľovstvom týchto priestorov a upozorniť na niektoré detaily. Plánujete rekonštrukciu kuchyne, alebo si zariaďujete byt, dom ? Tak poďte sa s nami na to pozrieť.

Rekonštrukcia kuchyne.

Pri rekonštrukcii kuchyne v bytovom dome v podkroví, sme zmenili celkovú orientáciu kuchynskej linky. Kuchyňa bola pôvodne orientovaná oproti oknu. Kuchyňa bola tmavá a odkladacia plocha cca 60 cm. Preto sme kuchynskú linku orientovali zrkadlovo, pod okno. Umožnilo nám to lepšie využiť priestor. Získali sme „obrovskú“ pracovnú plochu. Za povšimnutie určite stoja dizajnové spotrebiče. Obklad, ktorý je medzi linkou a oproti oknu presvetlil celý priestor a opticky ho zväčšil. Horné skrinky sú riešené po strop. Využil sa celý priestor a aj upratovanie je jednoduchšie.

Novostavba 2 – izbový byt.

 

Riešenie novostavby. 2- izbový byt. Priestor bol obdĺžnikového tvaru -úzky a dlhý. Ale všetko našlo svoje miesto. V tomto prípade sme použili bielu farbu, aby kút nepôsobil tmavo. Pracovná doska a zástena z betónu a ani čierne spotrebiče nerušia, naopak dotvárajú celkový dojem priestoru. Jednoduchý čistý priestor. Úložné miesto opäť zatraktívnili skrinky po strop. Svoje urobili určite aj svietidlá. Celý priestor bol doladený doplnkami v tyrkysovej farbe. Spotrebiče sú od firmy Franke. Kolekcia crystal.

Riešenie kuchyne v garzónke

Tento priestor bol určený na prenájom. Aj keď je to garzónka, v priestore dominuje kuchynská linka. Opäť sme zvolili bielu farbu, ktorá nám opticky priestor ešte zväčšila. Vzhľadom na orientáciu bytu sa biela na oteplenie doplnila pracovnou doskou v drevodekóre. Kombinácia týchto materiálov je použitá taktiež na ďalšom zariadení bytu. Materiály na výrobu nábytku sú od firmy EGGER. Spotrebiče sme použili v bielom prevedení od firmy FRANKE.

Kameň v kuchyni.

Atypické riešenie kuchynského priestoru. Steny boli šikmé. Nie krivé, ale novodobá architektúra moderného priestoru. Aj v takomto priestore treba nájsť riešenia. Realizácia bola naozaj o detailoch, Naši majstri museli niektoré časti nábytku naozaj riešiť “ s pilkou v ruke“. Zaujímavosťou tejto kuchyne je pracovná doska a drez. Sú vytvorené z „umelého“ kameňa a všetko je jednoliate v čistej bielej farbe. Aj stolová doska je robená z kameňa. Použitý kameň ZODIAQ. Realizácia kameňa v spoluprácií s firmou KLIEŠTIK, s. r. o.

Klasický panelák.

Aj kuchyňa v „klasickom“ panelovom dome môže byť iná. Táto ukážka je dôkazom toho. Indícia tohto riešenia bola – veľká pracovná plocha. Ako na to v malej panelákovej kuchyni? Základom bolo prerobenie okna a balkónových dverí na francúzske okno. A potom to už išlo samo. Ukončenia kuchynskej linky na obidvoch stranách otvorené. A ako sme dosiahli tú veľkú pracovnú plochu?? Chladnička a mraznička sú zabudované samostatne pod pracovnou doskou. Tipy, triky aj to je náplňou našej práce. Dôležitá je funkčnosť, výsledný efekt a spokojnosť klienta. Dvierka kuchynskej linky sú nadčasové, jednoliaté – otváranie zvrchu. Dodávka od firmy Trachea.

Prepojenie rustiku s modernou.

Rekonštrukcia tohto priestoru spočívala v prepojení rustiku s modernou. „Stará“ talianská dlažba, drevené trámy, umelecká mozaika. Nádherné detaily. Spodná časť kuchynskej linky v jemnom rustiku – trochu sme sa vyhrali s dvierkami.Použitý materiál kolekcia TREND firma Jaf Holz. Spotrebiče kolekcia rustik. Horné skrinky sú už v novodobom „čistom“ štýle použitý materiál T-akrylic od firmy Trachea.

Nezabudnite si všimnúť svietidlá! sú to kryštálové svietidlá od talianskej firmy Ideal Lux. Kryštál dodal tomuto priestoru naozaj jedinečnosť.

Mohlo by vás zaujímať

Čalún v predsieni

Čalún v predsieni

Čalún je opäť v kurze. Čalún ponúka široké uplatnenie v interiéri, nie len ako klasický sedací nábytok. Dá sa použiť...

Riešenia obývacej izby.

Riešenia obývacej izby.

Keď povieme obývacia izba alebo proste obývačka, každý si predstaví priestor na svoj relax, oddych, čas strávený v...

Multifunkčná predsieň

Multifunkčná predsieň

Malá ale účelná Tento byt mal chodbu v tvare L. Robili sme ale komplexnú rekonštrukciu kúpeľne a predsiene. Rozhodli...