Riešenia obývacej izby.

Keď povieme obývacia izba alebo proste obývačka, každý si predstaví priestor na svoj relax, oddych, čas strávený v kruhu rodiny..

Je to druhý najdôležitejší obytný priestor hneď po kuchyni. Niekde je riešený ako samostatný priestor, ale nové trendy sa skôr prikláňajú k otvorenému priestoru – prepojenie kuchyne s obývačkou. Každé riešenie má svoje pre a proti, ale jedno majú spoločné, ku každému treba pristupovať individuálne. Každý priestor je jedinečný a musí naplniť predstavy a túžby majiteľa. Iba tak sa naplnia jeho sny o tomto priestore. Tak poďme na to. Nazrime tam spolu …

Rekonštrukcia – zo starého nové.

Zadanie bolo jednoduché. Prerobiť z rustikálneho štýlu na moderný. Na okno japonská stena.

Nábytok sme riešili v jemnej pastelovej farbe v kombinácií s drevom. TV komoda bola riešená na nerezovej podnoži, aby pôsobila vzdušnejšie a dostali sme ju do výšky. Krásnym detailom, ktorý sme ponechali, je stena za TV, ktorú tvorí „pravá“ štuka. Štuku sme nasvietili lampičkami, ktoré sa taktiež vyrábali na mieru. Minimalistický nábytok je hotový. Tým sme splnili indíciu domácej pani.

Teraz prišiel na rad domáci pán, ktorý chcel mať veľa úložného priestoru. Ako na to, aby sme nenarušili minimalizmus domácej pani? Vytvorili sme vysokú „komodu“. Pohrali sme sa s dvierkami, za ktorými má každá vec svoje miesto. Celé sme to prevzdušnili jednými dvierkami zo skla. Farebne sme opäť išli do jemnej pastelovej farby, ktorá je len o odtieň tmavšia od farby stien a je prepojená s ostatným nábytkom. Tým sme docielili, že komoda splýva v priestore. Nepôsobí mohutne , nezabíja priestor a nevadí ani domácej pani.

Takže spokojnosť na obidvoch stranách.

A teraz hurá na japonku! Tak toto už bolo náročnejšie zadanie. Išlo o starší dom, kde rozdiel výšky stropu bol na dĺžke cca 4 m až 12 cm. Svetlosť stropu bola naozaj nízka, takže úprava stropu bola nereálna. Realizovať japonskú stenu v tomto priestore bolo naozaj umenie. Ale dali sme to! Výsledok je naozaj krásny. Opäť sme splnili požiadavku obidvoch manželov. Záclona je nainštalovaná priamo v profile japonskej steny a ostatné drážky sme využili na panely, ktoré slúžia ako záves. K tomu sme dotvorili vankúše a bonus pre domáceho pána OBRAZ. Textil bol použitý od anglickej firmy Prestigious. Práve výber tejto látky nám umožnil realizáciu nášho bonusu.

No a na záver krásne doplnky vo farbe“ šamaň“.

Textil v obývacej izbe.

Textil v interiéri zažíva svoje booóm. No a kde nemôže chýbať? No predsa v obývacej izbe. Textil ju zútulní, zjemní a zároveň jej dodá štipku luxusu. Textil v obývačke nám nahrádza v niektorých riešeniach aj nábytok. Nie nadarmo sa hovorí, že textil je kus nábytku. S textilom sa dá naozaj vyhrávať. Je to o fantázií a nápadoch.. Textil nám pridá farebnosť v priestore, zvýrazní čo je potrebné vyzdvihnúť ale aj schová čo nemusí vidieť každý. Však posúďte sami…

Japonská stena dotvorila priestor, dodala mu exkluzivitu a v tomto prípade je to aj praktické riešenie. Vchod na terasu je maximálne využívaný.

Rímska roleta – ukážka, že aj panelákové okno si môže dovoliť niečo viac..krása, škoda, že nevidíte tie citáty na záclone.

Čo dokáže urobiť rímska roleta v priestore. Tak toto je naozaj kus nábytku!

Ešte ukážka toho, ako textil dotvorí interiér.

Tak, riešenie tohto okna je tajomstvom „šéfkuchára“. Ale výsledok stojí za to.

Zadanie minimalizmus.

Keď minimalizmus, tak minimalizmus. Priestor bol ale obrovský. Preto sme zvolili obklad celej steny, na ktorý sme rozvešali jednotlivé kúsky nábytku. Určite priestoru pridal aj krb, ktorý dotvára celú atmosféru a zároveň pôsobí relaxačne.

Teplo domova aj v minimalisticky zariadenej obývačke.

Nedalo nám…a využili sme aj priestor za dverami. Veď odkladací priestor sa hodí vždy. Je tam ukrytý bar, miesto na knihy a stena na rodinné fotografie..

No a do minimalisticky zariadeného priestoru určite patrí obrovské svietidlo. Jednotlivé listy kvetu sú z mliečneho skla a vytvárajú úžasný efekt.

Prepojenie starého s novým.

Riešenie obývacej izby prepojenej s halou.

Čo sme nechali: Krásnu dubovú podlahu sme určite nevyhodili. Ani koženej sedačke nič nechýba a neruší ani hodnotný „plyšák“.

Čo sme dali nové: Stenová zostava sa navrhovala a vyrábala na mieru. Dotvorili sme ju spolu s majiteľkou, aby spĺňala všetky požiadavky. Na výrobu boli použité kvalitné materiály od firmy KAINDL. Drevo má úžasný dizajn a museli ste ho proste hladkať. Ešte keď sa vyrobili z tohto materiálu stolíky v kombinácií s brúseným nerezom a sklom, tak tým už nikto neodolal. To bolo hladkania…

Zostava na mieru. Knižnica, šatník,priestor na umelecké diela…

Vytvorili sme dizajnový kúsok – stolík, ktorý slúži na prezentáciu umeleckých diel. Plastika je položená na stolíku a ďalší kúsok je umiestnený pod stolíkom. Stolík sme umiestnili do oddychovej zóny, kde zostala ďalšia kožená sedačka. Tú sme oživili nádhernými vankúšmi. Látka je opäť od firmy Prestigious.. Kvalita nepustí. Stenu za sedačkou sme dotvorili dizajnovým obkladom Venis.

Vytvorenie oddychovej zóny..

A pokračovali sme ďalej. V hale vzniklo ďalšie miesto na relax. Stará pec sa zbúrala a nahradili ju štýlové kachle. Za kachlami je použitý ten istý obklad VENIS ako v obývačke. Na zemi pod kachlami je použitý kameň ZODIAQ, ktorý je z jedného kusa.

Oddychová zóna s krásnou pieckou.

V hale zostala pôvodná sedačka, doplnená o nové vankúše. Celý priestor sme prevzdušnili stolíkmi v kombinácií nerez – sklo. Malý stolík v rohu opäť slúži ako podstavec na umelecké dielo. Ale môžete si tam odložiť aj kávičku.

V prepojenom priestore sme nadviazali na „umelecký“ stolík. Spojenie tohto štýlu v kombinácií so starým nábytkom pôsobí sviežo. Nie všetko treba vyhadzovať..

Jednoduchý, vzdušný, ale pritom krásny stolík v kombinácií nerez- sklo, ktorý poslúžil na umiestnenie umeleckých diel.

A nové sú aj nádherné dvere. Dvere sme vyrobili zo skla 10 mm. Je to kalené, pieskované sklo, do ktorého sme odpieskovali motív. Dvere sú posuvné, použili sme kovanie od firmy MT Kovanie. Elegantné a veľmi spoľahlivé kovanie. Sklo je naša vášeň a zatiaľ nás toto kovanie nesklamalo…

Aj dvere sú súčasťou obnovy priestoru…

Detail dverí a kovania

Mohlo by vás zaujímať

Čalún v predsieni

Čalún v predsieni

Čalún je opäť v kurze. Čalún ponúka široké uplatnenie v interiéri, nie len ako klasický sedací nábytok. Dá sa použiť...

Riešenia kuchýň

Riešenia kuchýň

V tomto článku Vám chceme ukázať ako sa dá pracovať s priestorom kuchyne. Kuchyňa je určite najdôležitejšia časť...

Multifunkčná predsieň

Multifunkčná predsieň

Malá ale účelná Tento byt mal chodbu v tvare L. Robili sme ale komplexnú rekonštrukciu kúpeľne a predsiene. Rozhodli...